Periodontologia

Strona główna / Oferta / Periodontologia

Paradontoza, czyli zapalenie przyzębia rozpoczyna się zwykle niewinnie i rozwija się stopniowo. Jeżeli zostanie zbagatelizowana, może doprowadzić nawet do utraty zębów. Początki rozwoju paradontozy mogą być niezauważalne, szczególnie jeżeli nie przykładamy dużej uwagi do codziennej, dokładnej higieny jamy ustnej. Na początku na powierzchni zębów odkłada się płytka nazębna. Jeżeli nie zostanie prawidłowo oczyszczona ulega mineralizacji, powstaje kamień nazębny, który jest osadem twardym możliwym do usunięcia tylko w gabinecie dentystycznym. Duża ilość złogów nazębnych doprowadza do kumulacji bakterii a tym samym do rozwoju zapaleń dziąseł. Dziąsła stają się obrzmiałe i bolesne.

Tworzą się patologiczne kieszenie dziąsłowe, które są rezerwuarem flory bakteryjnej.

Właśnie w nich gromadzą się resztki pokarmu, namnażają się bakterie, a problem się pogłębia. Postępujący stan zapalny stopniowo obejmuje nie tylko dziąsła, ale również kość wyrostka zębodołowego. Dochodzi do stopniowego obnażenia zębów, ich rozchwiania i w końcu do wypadnięcia. Dlatego, jeżeli krwawią nam dziąsła lub widzimy inne niepokojące objawy w jamie ustnej, należy niezwłocznie udać się do specjalisty – lekarza periodontologa.

Jak wygląda leczenie?

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby. Pacjenci zgłaszający się na porady periodontologiczne zarówno z zapaleniem dziąseł jak i bardziej zaawansowanym zapaleniem przyzębia, mogą liczyć na Nasz pełny profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego pacjenta i przypadku. W niektórych przypadkach wystarcza dokładny instruktaż, intensyfikacja domowych zabiegów higienicznym i profesjonale oczyszczanie powierzchni zębów (piaskowanie, skaling). W naszej klinice wykonujemy także zdjęcia rentgenowskie 3D, badania głębokości kieszonek dziąsłowych (klasyczne ręczne sondy periodontologiczne, Perio Sonda – Orange Dental), badania bakteriologiczne z zastosowaniem testów PET (MIP-Pharma), a przede wszystkim pracujemy z systemem piezoelektrycznym Vector (Durr Dental).

System Vector

VECTOR to nowoczesne i niepowtarzalne piezoelektryczne urządzenie periodontologiczne. Precyzyjnie zwalcza problemy paradontozy i bezpiecznie oraz wydajnie usuwa złogi nazębne z powierzchni zębów. Służy zarówno do zapobiegania, jak i leczenia zapaleń dziąseł, zapalenia ozębnej zapaleń wokół implantu, koron (metalowych, jak pełnoceramicznych). Jest alternatywą dla zabiegów usuwania kamienia poddziąsłowego z użyciem ręcznych narzędzi, tj. kirety, sierpy.

Zabiegi przy użyciu systemu Vector są skuteczne i bezbolesne dla pacjenta. To metoda, która ma najniższy współczynnik inwazyjności i wysoki odsetek skuteczności. Stosowany do zabiegu Fluid (zawiesina z hydroksyapatytem) poleruje i wygładza oczyszczane powierzchnie zębów i zapobiega nadwrażliwości.

Nasza klinika zapewni Państwu fachową opiekę periodontologiczną. Zapraszamy na indywidualne konsultacje, podczas których otrzymają Państwo wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące leczenia.

periodontologia